У Лазурному 9-річна дівчинка потрапила в реанімацію від укусу отруйної змії

У Лазурному 9-річна дівчинка потрапила в реанімацію від укусу отруйної змії

07.08.2019

У Херсонській області дев’ятирічну дівчинку вкусила змія. Подія трапилася 5 серпня, в Службу порятунку міста Скадовськ надійшло повідомлення від чергової Скадовської центральної районної лікарні про те, що в реанімаційне відділення з діагнозом «укус змії» поступила дівчинка 2009 року народження, жителька міста Тернопіль. При з’ясуванні обставин встановлено, що по дорозі на пляж по вулиці Набережна в смт Лазурне дитину вкусила гадюка.

Скадовські рятувальники звертаються до громадян і просять: «Будьте уважні під час перебування в лісах, лісопаркових зонах, адже все частіше змій, у тому числі й отруйних, можна зустріти саме там. Дуже важливо мати відповідний одяг та взуття. Під час збору грибів або ягід краще використовувати палиці відповідної довжини, щоб мати можливість перевірити безпечність місць, де потенційно можуть ховатись змії». Про це повідомляє портал прес-служби ГУ ДСНС України в Херсонській області.

Окрім того профілактика укусів гадюки включає прості запобіжні засоби:

  • в «зміїній місцевості» необхідно носити щільне високе взуття;
  • не слід намагатися зловити гадюку або взагалі невідому Вам змію;
  • якщо вже зустріли змію – не слід панікувати, треба мирно розійтись з нею, аби не провокувати змію на напад;
  • не треба намагатись сфотографувати змію з близької віддалі, тому що це може спровокувати її напасти на Вас;
  • вирушаючи на сімейний пікнік або риболовлю, не необхідно заздалегідь провести бесіду з дітьми.

Пам’ятайте, змії, у більшості своїй, – не агресивні. Якщо Ви все-таки побачили змію, то тільки тому, що вона не встигла втекти. Тому краще дайте їй можливість це зробити, таким чином, Ви вбережете себе від небезпечного укусу.